Spišský hasičský deň 2016

Spišský hasičský deň je za nami. V sobotu 4.6.2016 sa ihrisko ZŠ Hutnícka zaplnilo mladými hasičmi, ktorí si doobedu zmerali sily v disciplínach CTIF a poobede v šesťdesiatkach. Celá súťaž bola prenášaná FireTV. V krásnom slnečnom počasí si postup na krajské kolo hry „Plameň“ vybojovalo domáce družstvo ZK IMA ZŠ Hutnícka Spišská Nová Ves a dievčatá z DHZ Danišovce.
Najväčší záujem však pútala súťaž v behu na 60 m s prekážkami. Súťaže sa zúčastnilo 53 pretekárov v piatich kategóriách.  Zúčastnené deti sa potešili, že si mohli zabehať na „profesionálnej kladine“ od firmy Knězek, na ktorú prispel Košický samosprávny kraj. Kladina nielen skrášlila súťaž, ale hlavne prispela k väčšej bezpečnosti detí.

V prípravke dominoval Filip Ferenc ZK IMA ZŠ Hutnícka Sp.N.Ves, Druhý skončil Martin Plaček DHZ Zákopčie, tretí Martin Ďurkáč ZŠ Podvysoká. Najviac obdivu získal, ale trojročný Jakub Hlušek DHZ Zákopčie.
Kategóriu mladších dievčat vyhrala Terézia Srogončíková DHZ Púchov 15,06+1s. 2.miesto patrilo Magdalénke Štinčíkovej DHZ Svit 15,90+0,5s a 3.miesto Michaele Petruškovej ZK IMA ZŠ Hutnícka Sp.N.Ves 17,14+1s.
Mladší chlapci mali víťaza z domácich radov. Michal Rerko ZK IMA ZŠ Hutnícka Sp.N.Ves 14,41+1s si pripísal druhé víťazstvo v SLv60. 2.miesto obsadil Tomáš Kucej DHZ Púchov 14,23+1,5s. 3.miesto dosiahol Michal Marton DHZ Šuňava 16,15+1,5s.
Tak ako kategória mladších chlapcov aj kategória starších dievčat mala rovnaké umiestnenie na stupňoch víťazov ako na prvom kole v Martine. 1.miesto Ema Strelová ZK IMA ZŠ Hutnícka Sp.N.Ves 13,11+1s, 2.miesto Radka Červeňová DHZ Spišská Teplica 14,11+0,5s, 3.miesto Soňa Kukučková DHZ Radôstka 14,25+1,5s.
Starším chlapcom opäť kraľovali chlapci DHZ Šuňava 1.miesto obsadil Marek Švajka vo výbornom čase 12,56+1,5s 2.miesto Jakub Fridman 13,09+1,5s. Tretí skončil Róbert Fris ZK IMA ZŠ Hutnícka Sp.N.Ves 13,44+1,5s.

Deti si zapísali do celkového hodnotenia body a vybojovali si miestenku na Majstrovstvá Slovenska v Banskej Štiavnici. Posledná možnosť kvalifikovať sa je na najbližšom kole 19.6. v Púchove.
Každý súťažiaci bol odmenený cenou od našich sponzorov, ktorí nám tento rok veľmi pomohli. Za pomoc ďakujeme. Po súťaži šesťdesiatkári dostali od mesta Spišská Nová Ves voľný vstup do miestnej ZOO.
Organizátori zo ZK IMA ZŠ Hutnícka Spišská Nová Ves, DHZ Smižany, s podporou Mesta Spišská Nová Ves, Obce Smižany a Košického samosprávneho kraja a ďalších sponzorov, túto krásnu akciu zvládli na jednotku. Spišský hasičský deň 2016 sa vydaril všetko do seba zapadlo ako malo. Na účastníkoch bolo badať spokojnosť a už teraz tešíme na ďalší ročník v roku 2017.