V Brne nuda nebola

60 metru v Brne, Stovky v Brne, Brněnská věž

29.-30.7.2017 sa vo Školním a výcvikovém zařízení HZS ČR uskutočnili preteky pre deti a dorastencov, ktoré zorganizoval SDH Starý Lískovec Sport. Na súťaži sme mali aj zastúpenie pretekárov a pretekárok zo Slovenka z DHZ Svit, DHZ Šuňava a ZK IMA ZŠ Hutnícka Spišská Nová Ves. Najlepšie si naši mladí hasiči počínali v sobotu v šesťdesiatkach.
V kategórii mladších dievčat všetkých ohúrila prvým pokusom Magdalénka Štinčíková DHZ Svit 13,75s a suverénne svoju kategóriu vyhrala. V kategórii starších dievčat sme mali 5 dievčat zo ZK IMA ZŠ Hutnícka Spišská Nová Ves. Najviac sa pokus vydaril Viktórii Krempaskej, ktorá si zlepšila osobák na 12,65s z čoho bolo 1.miesto na súťaži. Ďalším dievčatám už pokusy nevyšli podľa predstáv a umiestnili sa takto. 11.miesto Klaudia Hanková 13,73s, 12.miesto Sára Hanková 13,76s, 17.miesto Kristína Strelová 14,53s, 22.miesto Laura Hudzíková 14,93s. Súťaž sa vôbec nevydarila Tomášovi Štinčíkovi, ktorý v kategórii starších chlapcov nemal platný ani jeden pokus. Po pálivom popoludní deťom dobre padlo osvieženie v priehrade Bystrc a večerná prehliadka Brna.

Nedeľa patrila dorastencom a dorastenkám. Začalo sa vežou. V mladšej kategórii darilo najviac Viktórii Krempaskej 5.miesto 10,04s, 15.miesto Kristína Strelová 12,39s, 17.miesto Klaudia Hanková 24,45s. V kategórii stredných dorasteniek 9.miesto Sára Hanková 10,14s Všetky dievčatá boli zo ZK IMA ZŠ Hutnícka Spišská Nová Ves. U mladších dorastencov Tomáš Štinčík DHZ Svit 8.miesto 8,90s.
V behu na 100 m v mladších dorastenkách na prvej stovke v živote zabodovala Viktória Krempaská. Časom 19,30s obsadila 5.miesto. Na 13.mieste skončila Klaudia Hanková 21,07s, 20.miesto Laura Hudzíková 22,20s, 21.miesto Kristína Strelová 22,39s. V stredných dorastenkách 11.miesto Sára Hanková 20,15s. V mladších dorastencoch 14.miesto Tomáš Štinčík DHZ Svit 21,67s a v kategórii stredných dorastencov Jakub Fridman DHZ Šuňava 6.miesto 17,78s.

Ako vidieť v šesťdesiatkach dokážeme držať krok s našimi susedmi, ale v dorasteneckých kategóriách naši mladí hasiči už začínajú výrazne strácať. Ale aj tak patrí vďaka deťom, ktoré sa v čase prázdnin pripravovali na súťaž a obetovali svoj voľný čas.
Z Brna si odvážame pekné zážitky a skúsenosti. Ďakujeme za výborne zorganizované preteky pod taktovkou Aleša Filipčíka a organizačného štábu okolo neho. Taktiež našim kamarátom z SDH Raškovice za spoločnosť a dopravu k priehrade. Cítili sme sa v Brne výborne.