Jablonecká hala mladých hasičů 2017

Tak atraktívna disciplína ako šesťdesiatky, u našich susedov logicky vyústila do seriálu halových súťaží s názvom Český halový pohár /ČHP/. Tento rok sa koná už IV. ročník a skladá sa zo štyroch súťaží. Tradične sa začína v atletickej hale v Jablonci nad Nisou. Zmerať sily si prišlo aj zopár mladých hasičov zo Slovenska.

Hneď prvý deň Jabloneckej haly mladých hasičov v šesťdesiatkach, v sobotu 11.3.2017, priniesol pekné umiestnenia slovenských pretekárok v kategórii mladších dievčat. V prvom pokuse príjemne prekvapila Michaela Petrušková /ZK IMA ZŠ Hutnícka Sp.N.Ves/ za 16,11s a svoj osobák v druhom pokuse zlepšila na 15,97s a výborné 6 miesto. Väčšie nádeje sa vkladali do Magdalénky Štinčíkovej /DHZ Svit/. A ona ich naplnila. V prvom pokuse 15,28s a druhý 15,24s stačil po základných rozbehoch na 3.miesto. Bohužiaľ v semifinále sa im už nedarilo a do finále nepostúpili. V celkovom hodnotení skončila Magdalénka na 6.mieste a Miška na 8.mieste.

Keďže tento rok sme v Jablonci nemali ani jedného mladšieho chlapca táto kategória bola bez slovenskej účasti. Naše deti využili pekné sobotné popoludnie, na výlet lanovkou na neďaleký Ještěd.

Nedeľné dopoludnie bolo vyhradené kategórii starších dievčat. Dievčatá zo ZK IMA ZŠ Hutnícka  ukázali, že počas zimy nezaháľali. Každá si zabehla svoj „osobáčik“. Sára Hanková 13,46s skončila na 21 mieste, Klaudia Hanková 13,99s na 29 mieste. Obe skončili v bodovanej tridsiatke. Kristínke Strelovej tiež veľa nechýbalo 14,30s ale stačilo to iba na 42 miesto. Našou najskúsenejšou pretekárkou je  Radka Červeňová /DHZ Spišská Teplica/. Prvý pokus 12,93s a druhý čas 12,66s, konečné 4. miestu po rozbehoch za čas 12,66s. Semifinále jej už nevyšlo podľa predstáv a stačilo to na celkové 5 miesto.

Poobede sa do bojov pustili starší chlapci. Tu sme mali dvoch zástupcov. Nedarilo sa veľmi Radovanovi Nagymu /DHZ Spišská Teplica/ 17,60s a 15,26s. Konečné 63. miesto. Tomáš Štinčík /DHZ Svit/ po zranení, pre ktoré vynechal takmer celý minulý súťažný rok, opäť ukázal, aký v ňom drieme talent. Prvý pokus 13,55s a druhý 13,22 s a 11. miesto. Je veľký predpoklad ak mu zdravie  v vydrží, tak už v 2.kole ČHP 25.3.2017 v Ostrave môžeme očakávať útok do prvej desiatky.

V Jablonci je pre tento rok dobojované. Každému priaznivcovi hasičského športu pri takejto súťaži zaplesá srdiečko  Pekná hala, výborná organizácia súťaže, krásne výkony detí, ochotní organizátori.  Ďakujeme českým hasičom za prežitý super víkend a tešíme sa ďalšie kolo ČHP do Ostravy.

 

Jozef Strela

ZK IMA ZŠ Hutnícka Spišská Nová Ves