Sústredenie dorasteniek v Spišskej Novej Vsi

Slovenská reprezentácia dorasteniek sa 2. 3. 2019 prvý krát tohto roku stretla na prípravnom sústredení v Spišskej Novej Vsi. Sústredenie bolo otvorené pre pre každú záujemkyňu o hasičský šport, ktorá chce zabojovať o miesto v reprezentačnom tíme dorasteniek Slovenskej republiky na tohtoročných Majstrovstvách sveta v ruskom Saratove.
V Spišskej Novej Vsi sa zišlo 15 dievčat z celého Slovenska. Tréneri dorasteniek Marek Šebest a Jozef Strela privítali minuloročné reprezentantky, aj nové záujemkyne o reprezentáciu. Mali možnosť zistiť v akom stave prípravy sa dievčatá nachádzajú. Náplňou sústredenia bola atletická, kondičná príprava a následná regenerácia. Tie dorastenky, ktoré pricestovali už v piatok mali možnosť využiť čas na tréning lezenia na rebríku a zo základov stoviek. Po sústredení môžeme skonštatovať, že dorastenky prišli dobre pripravené, čo dáva šancu na zostavenie silného tímu.

Ďalšie a zároveň posledné otvorené sústredenie pre uchádzačky o reprezentačný dres, sa uskutoční 14.4.2019. Bude zamerané na disciplíny Výstup do hasičskej veže a Beh na 100 m cez prekážky. Všetky informácie o sústredení budú zverejnené na stránke www.stovky.sk