Spišský hasičský deň

V sobotu 6.6.2015 od skorého rána zaplnili ihrisko ZŠ Hutnícka v Spišskej Novej Vsi hasiči z mnohých kútov  Slovenska a hostí z českého Chlumca nad Cidlinou. Po ukončení súťaži  CTIF začalo druhé kolo Slovenskej ligy v 60-siatkach /SLv60/. Najpočetnejšie zastúpenie mali mladší chlapci. Z 15 súťažiacich suverénne vyhral Tomáš Štinčík /DHZ Svit/ so súčtom 14,90 pred Tomášom Kucejom /DHZ Púchov/ so súčtom 17,19  a Rakouskym Michalom /SDH Chlumec nad Cidlinou/ so súčtom 17,41. V kategórii mladších dievčat súťažili iba štyri pretekárky. Vyhrala Terézia Srogončíková /DHZ Púchov/ so súčtom 16,96 pred Magdalénou Štinčíkovou /DHZ Svit/ 17,71 a Kristínou Strelovou /ZK IMA ZŠ Hutnícka Sp.N.Ves/ 21,37. Medzi desiatimi staršími dievčatami dominovala Ema Strelová /ZK IMA ZŠ Hutnícka Sp.N.Ves/ 14,51, druhá skončila Špásová Magda /SDH Chlumec nad Cidlinou/ 17,63 a ako tretia  Nora Poradová /DHZ Spišské Vlachy/ 17,95.  Starších chlapcov bolo osem.  Najpodarenejší pokus mal Marek Švajka /DHZ ZŠ Šuňava/ súčet 14,16 pred Róbertom Frisom /ZK IMA ZŠ Hutnícka Sp. N. Ves/ 14,45 a Mariánom Lorincom /ZK IMA ZŠ Hutnícka Sp. N. Ves/ za 14,82. Víťazi boli ocenený medailami a tričkami s logom súťaže. Ostatní účastníci za odmenu mali v ten deň vstup do ZOO v Spišskej Novej Vsi zdarma.

Na rad prišlo vyvrcholenie a to Hasičská stovka. Bohužiaľ kvôli karanténe sa muselo preložiť kolo z plánovaného tartanu na prašnú antuku.  Snahou organizátorov bolo pripraviť dve rovnocenné dráhy pre každú kategóriu čo prinieslo mnoho napínavých rozbehov.

Ako prvý začali muži.  Marián Rerko /DHZ Smižany/ si naďalej drží víťaznú vlnu a časom 16,88 zvíťazil pred Ľubomírom Ľorinčíkom /DHZ Breznička/ 17,72 s a Borisom Strelom /DHZ Smižany/ 18,73 s.  V kategórii žien sa najlepšim časom 19,17 s blysla Lenka Dominiková /DHZ Smižany/, pred Luciou Putalovou /DHZ Púchov/ 19,78 a  Erikou Čupcovou /DHZ  Bytča/ 19,87. Nasledovali dorastenky. Tu štartovali iba tri pretekárky a poháre si rozdelili takto. 1.miesto Ema Strelová /ZK IMA ZŠ Hutnícka Sp.N.Ves/ 21,13, 2. miesto Bínová Veronika /DHZ Sp.N.Ves/ 25,82 a 3.miesto Jana Muranská /DHZ ZŠ Šuňava/ 28,91. Program uzatvárali dorastenci. Róbert Fris /ZK IMA ZŠ Hutnícka Sp.N.Ves/ po chorobe začína chytať formu a časom 18,62 v priamom súboji porazil druhého Jaroslava Kačmaríka /DHZ Spišská Stará Ves/ 19,07. Tretí skončil Samuel Bučák /ZK IMA ZŠ Hutnícka Sp.N.Ves/ 19,78  V areáli v ktorom trénujú pretekári zo ZK IMA ZŠ Hutnícka Sp.N.Ves a DHZ Smižany domáci neboli k hosťom štedrí. Z dvanástich krásnych trofejí darovaných generálnym partnerom ligy firmou Fire systém  domáci získali sedem.  Všetci domáci medailisti začínali ako deti v 60-siatkách a postupne sa presadzujú v stovkách.  A o tom je Spišský hasičský deň, ukázať, že práca od detí  prináša výsledky u dospelých. Veríme, že to bude motiváciou pre rast nových talentov zo Spiša.

Máme za sebou „horúci“ Spišský hasičský deň v Spišskej Novej Vsi. Chcem sa poďakovať všetkým zúčastneným za účasť, organizátorom a rozhodcom za vytrvalosť a sponzorom za pomoc. Ďakujem bez Vás by to nešlo