Banskobystrické šesťdesiatky – prvé Slovenské preteky v 60-tkach v hale

Hasičský šport má na Slovensku silné zastúpenie. Takmer každá obec či mesto má svoj dobrovoľný hasičský zbor a je tu aj mnoho aktívnych zborov, ktoré sa zúčastňujú aj celoslovenských súťaží.

Súťaž, ktorá sa konala v sobotu v Banskej Bystrici bola však výnimočná hneď z viacerých dôvodov. Bola to prvá súťaž v sezóne v disciplíne Beh na 60 m cez prekážky, prvá súťaž v tejto disciplíne,  ktorá sa konala v Banskobystrickom kraji, ale hlavne to boli vôbec prvé halové šesťdesiatky na Slovensku.

Bola výnimočná aj svojou účasťou, zúčastnilo sa až 87 pretekárov z celej republiky a viacero hasičských zborov si túto disciplínu vyskúšalo vôbec po prvý krát súťažne.

Súťažiaci sú v šesťdesiatkach rozdelení až do piatich kategórií. Viacerí pretekári si vylepšili svoje osobné maximá (OR – Osobný rekord).

3. Radovan Nagy – DHZ Spišská Teplica – 14,25 OR

Výsledky našich mladých pretekárov dávajú tušiť, že nás čaká úspešná sezóna, ktorá štartuje už prvým ligovým kolom Slovenskej ligy v behu na 60 m s prekážkami /SLv60/ 13. mája v Martine. SLv60 bude mať v roku 2017 sedem kôl v rôznych kútoch Slovenska. Pridajte sa k nám, bližšie informácie získate u dobrovoľného hasičského zboru vo vašej obci, alebo na www.stovky.sk v sekcii určenej šesťdesiatkam.

Poďakovanie za organizáciu patrí tímu okolo Prvého Hasičského Rádia. Špeciálne poďakovanie patrí Jozefovi Strelovi a jeho partii za materiálne zabezpečenie podujatia a Danielovi Nagyovi za spracovanie výsledkov a IT zabezpečenie. Za domácich organizátorov vyvinul veľkú snahu a úsilie Janko Hanuliak z DHZ Badín a nemalú mieru na plynulom priebehu pretekov mali aj rozhodcovia na čele so štartérom Jožkom Klundom z DHZ Kolárovice.

Partnermi podujatia boli firmy FIREPORT – www.fireport.cz, KNEZEK, s.r.o. – www.knezek.cz, Športové poháre – www.sportove-pohare.sk a FEUER Shop – www.feuershop.eu.

Po prvý krát pre nás pripravovalo ONLINE prenos aj Prvé Hasičské Rádio a ten si môžete pozrieť zo záznamu: https://youtu.be/_7HLiPT1JLM

Text: PRVÉ HASIČSKÉ RÁDIO